فرو ورود کاربران به سايت
ايميل
رمز عبور
ثبت نام کاربر جديد

رمز خود را فراموش کردم
جستجو   
جستجوی خبر  
کد خبر :  244053
تاريخ انتشار :  1396/06/20 - 16:27
تعداد بازديد :  121

توضیح درباره پرونده گروه «ریخته گران»

رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران گفت: رسیدگی به پرونده موسوم به اخلال در نظام اقتصادی کشور توسط گروه برادران ریخته گران با ۴۵ متهم در ۱۶۰ جلد پرونده از ابتدای شهریور ماه ۹۶ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران آغاز شده است.
خبرگزاری میزان: رئیس شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران گفت: رسیدگی به پرونده موسوم به اخلال در نظام اقتصادی کشور توسط گروه برادران ریخته گران با ۴۵ متهم در ۱۶۰ جلد پرونده از ابتدای شهریور ماه ۹۶ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران آغاز شده است.
 
 آبان ماه سال گذشته دادستان تهران از صدور کیفرخواست متضمن ده عنوان اتهامی برای متهمان پرونده گروه ریخته گران خبر داد و گفت که در این پرونده میزان مال مورد رسیدگی یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که ۸۰۰ میلیارد آن مسترد شده است.

۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری نیز سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با آخرین وضعیت پرونده گروه ریخته گران، اعلام کرد که این پرونده به دادگاه رفته و کیفرخواست آن صادر شده است. دادگاه کیفرخواست را به همه متهمان و وکلای آن‌ها ابلاغ کرده که طبعا در آن ظرف زمانی باید خودشان را آماده کنند و در وقتی که تعیین می‌شود در دادگاه از خودشان دفاع کنند.

روز گذشته قاضی صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از آغاز رسیدگی به این پرونده از ابتدای شهریور ماه خبر داد و عنوان کرد که رسیدگی به این پرونده تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

امروز نیز خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با حضور در دادگاه انقلاب در حاشیه برگزاری دادگاه موسوم به گروه برادران ریخته گران آخرین وضعیت رسیدگی به این پرونده را از قاضی رسیدگی به این پرونده جویا شد که قاضی صلواتی اظهار کرد: رسیدگی به پرونده موسوم به اخلال در نظام اقتصادی کشور توسط گروه برادران ریخته گران با ۴۵ متهم در ۱۶۰ جلد پرونده از ابتدای شهریور ماه ۹۶ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران آغاز شده است.

وی با بیان اینکه رسیدگی به این پرونده با حضور وکلا در حال انجام است، احتمال داد رسیدگی به این پرونده تا پایان شهریور ماه ادامه پیدا کند.

قاضی صلواتی در پاسخ به سئوال خبرگزاری میزان مبنی بر اینکه تاکنون به اتهامات چند نفر رسیدگی شده است، تصریح کرد: به اتهامات حدود بیست نفر از متهمان رسیدگی شده و رسیدگی به این پرونده هر روز تا پایان شهریور ادامه دارد.

رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران در رابطه با زمان صدور حکم نیز گفت: بعد از اخذ آخرین دفاع از آخرین متهم به مدت یک هفته دادگاه فرصت دارد که حکم قانونی را صادر کند.
نام
ايميل
وبلاگ
متن تصویر

x